Slapukai ir privatumas

 

Parlamento interneto svetainė ir slapukai

Grip.lt interneto svetainėje slapukai naudojami tik siekiant užtikrinti funkcijų prieinamumą, jas patobulinti arba sudaryti vartotojams geresnes galimybes naršyti.

Neskaitant šių funkcinių ir seanso slapukų, trečiųjų šalių priemonėmis nustatomi analitiniai slapukai, kad būtų galima stebėti, ar gera buvo naudotojo patirtis jam lankantis Grip.lt svetainėje.

Grip.lt interneto svetainėje nenaudojami saityno indikatoriai ar analogiškos sekimo technologijos.

Grip.lt jokiomis aplinkybėmis nenaudoja slapukų asmens duomenims rinkti, apdoroti, platinti ar registruoti.

Kai būtina, Grip.lt privatumo politika taikoma vietiniams kaupikliams ir panašioms technologijoms.

 

Analitiniai slapukai

Google:
Grip.lt svetainėje naudojami šie slapukai:

  • __utma: šis slapukas naudojamas siekiant sužinoti, kiek kartų lankytojas lankėsi Grip.lt svetainėje;
  • __utmb: šis slapukas naudojamas siekiant sužinoti lankymosi interneto svetainėje trukmę;
  • __utmc: šis slapukas naudojamas siekiant sužinoti lankymosi interneto svetainėje trukmę ir nustoja veikti kiekvieno seanso pabaigoje;
  • __utmz: šis slapukas nustato, kaip vartotojas atsidūrė interneto svetainėje. Šis slapukas nustato, kaip vartotojas atsidūrė interneto svetainėje. Galima naudoti „Google Analytics“ atsisakymo plėtinį.

 

Trečiųjų šalių slapukai

Gali būti, jog svetainės „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“, „Vimeo“, „Flickr“, „Storify“ ir kitos trečiųjų šalių priemonės nustato slapukus, kad būtų galima dalintis turiniu socialiniuose tinkluose arba rengti su prieiga susijusią statistiką. Slapukų buvimas, skaičius ir statusas gali priklausyti nuo to, kaip atitinkamomis platformomis naudojotės prieš apsilankydami Parlamento interneto svetainėje arba joje lankydamiesi.

Turėtumėte pasidomėti, kokios politikos socialinių tinklų slapukų klausimu laikosi atitinkamos interneto svetainės.

 

Ką daryti, jei nenorite, kad jūsų kompiuteryje būtų nustatyti slapukai?

Kai kurių manymu, tai, kad informacija saugoma asmens kompiuteryje arba judriojo ryšio prietaise, yra kiek įsibrovėliška, ypač kai informaciją asmeniui nežinant saugo ir naudoja trečioji šalis. Jei pageidaujate, kai kuriuos arba visus slapukus galima blokuoti, o jau nustatytus netgi ištrinti, tačiau turėtumėte žinoti, kad dėl to gali dingti kai kurios funkcijos. Norint tai padaryti, reikia pakeisti privatumo nustatymus savo naršyklėje.